Evinizi Taşırken Sizi Bekleyen Olası Sorunlar

Ev taşırken muhakkak büyük ya da küçük sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Biz size bu olası sorunlardan bahsedelim, siz de ona göre tedbirinizi alın. 

  • İşin psikolojik boyutu

Oğlunuz / kızınız ya da kardeşiniz eski evinizden ayrılmak istemiyor olabilir. Taşınmadan haftalar önce, onu bu taşınma fikrine alıştırmalısınız. Yeni evinizin çok daha güzel olduğunuz, orada daha mutlu olacağınızdan bahsedin. Çocuklar için ev değiştirmek çok zor olabilir. Çocuklar bir yere, bir ortama çok daha çabuk alışır ve geç vazgeçerler. Onları yeni bir eve taşınma fikrini aşılayıp, yönlendirmelisiniz. Eğer yeni ev için heyecanlanmaya başlarsa, eski eve olan bağlılığı azalacaktır.

  • İşin hasar boyutu

Taşınırken eşyalarınız hasar görebilir. Bunun için en iyi ve güvenilir nakliyat firması ile anlaşmalısınız. Hadi eşyalarınızı geçtik, size de zarar gelebilir. Evi taşırken “hadi şunu da ben sırtlayayım” dediğinizde belinizin incinme ihtimali yüksek. Profesyonel yardım alarak, işi nakliye elemanlarını bırakarak bu sorunların önüne geçebilirsiniz. 

  • Zamanlama sorunu

nakliyat firması ile iletişiminiz kopuk olursa her işiniz aksi gider. İlk önce tüm plan programınızı nakliyat firmasına en sağlıklı dil ile aktarın. Bunun yanı sıra, sizin için de en uygun olan zamanı seçin. Tam tatile çıkacağınız zamanda ya da çocuklarınız okula yeni başlayacağında taşınmayın. Tüm ev halkı ile ortak bir karar vararak en uygun taşınma zamanını belirleyin. Böylelikle kimsenin planları suya düşmez. 

  • Değerli eşyalar

Taşınırken altın, gümüş, mücevher gibi değerli eşyalarınızı yanınızdan ayırmayın. Asla bu eşyaları kolilerin içine koymayın. Kaybolduğunda çok fazla zarar edeceğiniz hiçbir eşyayı nakliye kolilerine yerleştirmeyin. Böyle dedik gibi pahalı tabak çanaklarınızı kastetmiyoruz. Yüzük, kolye, bilezik gibi ziynet eşyalarınızdan bahsediyoruz. Dilerseniz bunları bankada kiralayacağınız bir kasaya koyabilirsiniz ya da güvendiğiniz birine taşınma işlemi bitine dek emanet edebilirsiniz. 

  • Parasal sorunlar

Yine aynı konuya geliyoruz: planlı programlı iş yapın. Eğer nereye ne kadar para verdiğinizi ya da vereceğinizi bilirseniz, ekstra masraflardan kaçınmış olursunuz. Bunun yolu da sağlıklı iletişimden geçiyor. Eğer nakliyat firması ile iyi iletişim içerisinde olursanız, bir de nakliyat firması dolandırıcı çıkmazsa size ek masraf da çıkmaz.